Bizden Haberler

Medcem Şantiyemizdeki İSG Birimimize Plaket Takdim Ettik

“Sağlığını koru, işini koru” prensibi ile yola çıktığımız ve Sintek Group bünyesinde görev alan İSG birimi ile hayati önem gösterdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği konusunda her gün gelişmeye, eğitimler almaya ve özverili şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Uzman kadroya sahip İSG birimimize üstün başarılarından dolayı plaket takdim ettik. İSG mevzuatlarına ve gerekliliklere uygun olarak her türlü önlemi alan, en üst teknolojik donanıma sahip ekibimizi tekrar gönülden kutluyor ve üstün performansları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

At the Medcem Construction Site, We Presented a Plaque to Our OHS Unit

With the OHS unit, which we established with the guiding principle of “protect your health, protect your job,” and work within the framework of Sintek Group, we continue to develop, receive training, and work devotedly every day in the field of occupational health and safety, to which we attach vital importance.

We also gave our OHS unit, which has the most knowledgeable staff in their specialties, a plaque in recognition of its great accomplishments. We congratulate and appreciate our staff, which utilizes cutting-edge technology and takes all necessary safety precautions in compliance with OHS standards and requirements, for their excellent performance.

En Üste Çık