Bizden Haberler

Sektörde İz Bıraktığımız Nice 18 Yıllara!

Sintek Group olarak 2005 yılından bu yana yurtiçinde ve yurtdışında çimento sektöründe anahtar teslimi kurmuş olduğumuz ve işletmeye aldığımız tesisler, vermiş olduğumuz mühendislik ve danışmanlık hizmetleri ve proje geliştirme konularında sektörde haklı bir saygınlık ve güvenilirlik kazandık.

Hedeflerimize yenilerini eklediğimiz her geçen gün de ise lojistik, ağır sanayi, AR-GE ve turizm sektörlerinde yurtdışında ki merkezlerimiz ile birlikte edindiğimiz başarılarla büyüyor ve güçleniyoruz. Yolculuğumuzda hem fark yaratıp hem de değer katarak ortak bir hedefe doğru takım ruhu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Birlikte güçlendiğimiz ve geliştiğimiz 18 yıl boyunca sahip olduğumuz bu takım ruhu ile başarılı projelerin altına imzamızı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Her geçen gün büyüyen ailemizde değerli çalışmaları ile bize eşlik eden tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

18. Yılımız kutlu olsun!

To Many More Years of Leaving Our Mark in the Industry!

As Sintek Group, we have gained well-deserved prestige and reliability in the sector in terms of the facilities we have established and commissioned on a turnkey basis in the cement sector at home and abroad, the engineering and consulting services we have provided, and project development since 2005.

With each passing day that we add new goals to our list, we are growing and getting stronger with the successes we have achieved in many sectors, such as logistics, heavy industry, and R&D, together with our domestic and foreign affiliates.

The most fundamental source of our success in all the fields we operate in has been the successful work of our employees, who have been in our growing family for 18 years. In this journey, they worked with a team spirit towards a common goal by making a difference and adding value with their work.

With this team spirit we have had during the 18 years that we have strengthened and developed together, we have underwritten successful projects and will continue to do so. Thanks to all our employees who accompany us with their valuable work in our growing family.

Happy 18th Anniversary!

En Üste Çık