Bizden Haberler

Burkina Faso’da SAMAO Fuarı’na katıldık

Otomatik taslak

Sintek, Afrika kıtasındaki yatırım ve iş fırsatlarını değerlendirme vizyonu çerçevesinde Batı Afrika ülkelerinden Burkina Faso’da düzenlenen SAMAO Fuarı’na (Semaine des Activites Minieresd’Afrique de I’Ouest) katıldı.

27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda çimento ve madencilik sektöründeki yatırımcılar ile bir araya gelen Sintek yöneticileri, geleceğe yönelik olası işbirlikleri için verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

Burkina Faso’nun çok sayıda kamu yöneticisi ve özel sektör temsilcisinin katıldığı fuar, Afrika kıtasındaki iş fırsatlarının değerlendirildiği önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul ediliyor.

Mali, Nijer, Benin, Togo, Gana ve Fildişi Sahili gibi ülkelere sınır komşusu olan Burkina Faso, yaklaşık 12 Milyar Dolar olan Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla ve 720 Dolar olan kişi başına gelire sahip. Ülkenin ithal ettiği ürünler arasında petrol yağları, motorlu araçlar, elektrikli/elektronik eşyalar, tıbbi ilaçlar, pirinç, çimento, palm yağı ve demir-çelik ürünleri geliyor.

En Üste Çık