Bizden Haberler

Dünya Çocuk Üniversitesi Maslak, Sintek Ailesi’ne katıldı…

Otomatik taslak

Türk basketbolunun iki efsanesi Murat Didin ve Harun Erdenay’ın kurucusu olduğu Dünya Çocuk Üniversitesi (DÇÜ) Maslak 1453’ün çoğunluk hisseleri, Sintek Şirketler Grubu’na dahil oldu.

Sintek’in eğitim sektöründeki girişimi olan Dünya Çocuk Üniversitesi (DÇÜ), dünyada kabul görmüş okul öncesi eğitim modelleri ve “Gelecek, okul öncesi eğitimle gelecek” vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ağaoğlu Maslak 1453 kompleksi içinde yer alan DÇÜ Maslak, Atatürk ilke ve öğretilerine bağlı, çağdaş dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerini uygulayan bir okul öncesi eğitim kurumu olarak faaliyet gösteriyor.

Sintek Kurucu Ortağı Onur Atakay, Dünya Çocuk Üniversitesi’nin çocukların gelişim düzeylerine ve ilgi alanlarına göre hazırlanan eğitim programlarına anne ve babaları da dâhil ettiğini hatırlatarak, “Yeni nesil eğitim felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeyi amaçlıyoruz. İngilizceyi derslerde eğitim dili olarak kullanıyoruz. Eğitim kalitesi, akademik, sportif ve sosyal başarılarının yanı sıra, geliştirdiğimiz yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön veren bir okul olmayı hedefliyoruz” dedi.

DÇÜ; 3 ilâ 6 yaş arası çocukları kendisini en iyi şekilde ifade edebilen, sorumluluk sahibi, haklarını koruyan, başkalarının haklarına saygı gösteren, milli ve manevi değerlere saygılı, doğayı koruyan, spora ve sanata ilgi duyan bireyler olarak yetişmesini sağlarken, çocuklara yaşam boyu öğrenme hissi ve keyfinin temellerini atıyor.

DÇÜ Maslak’ta Montessori, Waldorf ve Reggio Emilia gibi uluslararası literatürde yer alan eğitim modellerinin uygulanırken; ezberleyen değil özümseyerek öğrenen, soran, sorgulayan, bilgiyi doğru kullanan; kültür, sanat, spor, bilim gibi dallarda etkin çocuklar yetiştiriliyor.

En Üste Çık