Bizden Haberler

IMCET, 26’ıncı yılında madencilik sektörünün yine buluşma noktası oldu

IMCET, 26’ıncı yılında madencilik sektörünün yine buluşma noktası oldu

Türkiye’nin en eski ve geleneksel kongreleri arasında yer alan 26’ıncı Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi (IMCET 2019), 16-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’nın Belek ilçesinde düzenlendi.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından Granada Luxury Oteli’nde organize edilen kongredeki Sintek standında, katılımcı ve ziyaretçilere şirketin yatırımları ve projeleri hakkında bilgi verildi.

Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yüksel, bu yıl 50’inci yılını kutlayan Oda’nın Türkiye’deki madenciliğin gelişiminde çok önemli işlev yüklendiğini belirterek, Kongre sırasında düzenlenen sergide, dünyanın önde gelen makine, ekipman ve teknoloji üreticilerinin yer almasının önemine dikkat çekti.

IMCET Başkanı Prof. Dr. Hakan Benzer de, kongre süresince; madencilikle ilgili sorunlar, çözüm önerileri, madenciliğin sürdürülebilirliğinin bilimsel, teknik boyutları ve toplumsal yansımaların ele alındığını kaydetti. Günümüzün yeni ürünleri, donanımları ve teknolojik gelişmelerinin ziyaretçilerle paylaşıldığını hatırlatan Prof. Benzer, kongrenin temel amacının, sektörün değişik birimlerinden gelen delegeler arasında iş geliştirme ve girişim adına yeni fırsatlar yaratmak olduğunu sözlerine ekledi.

En Üste Çık