Haberler

Sektörden Haberler | SintekPlus Sayı 7

Medcem Çimento fabrikasında 2 adet paletleme ünitesinin inşaat, yabancı tedarikçilerin lokal imalatları ve konveyör sistemi montajı tamamlanarak devreye alındı.

Limak Trakya Çimento Fabrikası bünyesinde (Sinoma) TRP 140×140 model Ön Ezici Sistemi ve diğer ekipmanların montajı yapılarak devreye alınmıştır. Bu kapsamdaki ekipmanların teknik detayları aşağıdaki gibidir.

Votorantim Sivas Çimento yeni klinker hattı kapsamında montajı yapılan Loesche marka LM.48.4 dik farin değirmeni seperatör montajı da tamamlanarak hidrolik sistemi montajına geçilmiştir. Döner fırın reglaj ayarları tamamlanarak fırın manto kaynağına başlanılmıştır, Preblending uzay çatı ,stacker ve reclaimer montajı devam etmektedir.

Fildişi sahillerinde inşasına başlanan 2017 yılı ilk çeyreğinde devreye alınması planlanan projede saha tesviye hafriyatı işleri tamamlanma aşamasına gelmiştir. Mobilizasyon alanımızın tamamlanması ile birlikte Temmuz ayı ortalarında proses binaları inşaatlarına başlanacaktır. Diğer taraftan mekanik ekipman temini ve imalatı, teknolojik imalatlar, elektrik ve otomasyon ekipmanları temini işleri hızla devam etmekte olup sevke hazır hale getirilmektedir.

Adana çimento fabrikası sadece curuf ezmiyor; LOESCHE dik valsli değirmen sayesinde çimento ham maddesi ezme işlemini de gerçekleştiriyor.

Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. LOESCHE’nin tecrübesine güvenmekte ve ayrıca beyaz çimento ezme işlemi için de LOESCHE dik valsli değirmeni tercih etmekte.

Adana – OYAK grubu Türkiye’nin en büyük şirket gruplarından biridir. Bu grup halihazırda sanayi, finans ve hizmet sektöründe iş yapmakta olan yaklaşık 55 şirke- ti barındırmaktadır ve toplam 28,000 çalışanı bulunmaktadır. Ürün satışları, gerçekleştirilen ihracatlar ve ödenen vergi kalemleri sayesinde grup şirketleri hem Türk ekonomisine hem de iş yaptıkları yabancı ülkelere sürdürülebilir ve sürekli artış gösteren bir katma değer sağlamaktadır.

OYAK grubunun sanayi sektöründe iş yapan girişimleri demir ve çelik endüstrisi, enerji sektörü, çimento üretimi ve otomotiv sektöründe faaliyet göstermektedirler. Grubun diğer bir çekirdek faaliyeti olan hizmet sektöründe ise grup inşaat, dış ticaret, lojistik ve teknoloji alanlarında faaldir.

Adana Çimento şirketi OYAK Grubunun 1954 yılında kurulan ve ilk fabrikasını 1957 yılında hayata geçiren bir alt şirketidir. Günümüzde yılda 4 milyon tondan daha fazla üretim kapasitesine sahip olan şirket ayrıca Türkiye’nin TS-EN-ISO 14001 Çevre Yönetimi Sertifikasını alan ilk şirketi olma unvanını da taşımaktadır. 2007 yılında İskenderun Çimento Fabrikası Adana Çimento Sanayi T.A.Ş. tarafından inşa edilmiş ve klinker curuf ezme işlemi için LOESCHE LM 53.3+3 CS tipi değirmen ile donatılmıştır.

Şimdi Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. Türkiye’nin güneyinde yer alan eski bir sanayi bölgesindeki Adana Fabrikası için LOESCHE LM 46.4 tipi bir değirmen siparişi vermiştir. Bu dik değirmenin aktarma gücü 2,750 kW’tır ve ekipman 200 t/s ham maddenin beyaz çimento haline getirilmesini sağlayacak ezme işlemini gerçekleştirecektir. Malzeme 8 % R 90 µm inceliğe dek ezilecektir.

Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. çimento ve kliner ürünlerini Avrupa ve Asya’ya ihraç etmektedir. Teslimat için 9 aylık bir süre kararlaştırılmıştır; LOESCHE valsli değirmen 2016’nın son çeyreğinde hizmete girmiş olacaktır.

Endonezya’da Yenilik üstüne Yenilik: yeni müşteri, yeni çimento fabrikası ve güvenilir bir LOESCHE değirmeni

PT Krakatau Semen (Endonezya) LOESCHE teknolojisinde karar kıldı ve Cigading’deki çimento fabrikası için sözleşme imzaladı.

Vietnam’da imzalanan başarılı bir sözleşme daha

Vietnamlı müşterimiz Long Son Company Ltd. şirketi LOESCHE teknolojisini seçti ve LOESCHE GmbH ile, Sinoma-NCDRI’yı da dahil eden, bir sözleşme imzaladı.

LOESCHE Hindistan’da yeni bir müşteri kazandı.

Hindistan’ın gelişmekte olan Andhra Pradesh bölgesinde 4,000 cm²/g Bleyn cüruf inceliği elde edilecek.

Vietnam’daki referanslarımız yeni LOESCHE değirmenleri ile beraber 3 artmış oldu.

LOESCHE GmbH şirketi Vietnam’daki Thanh Thang Çimento şirketi için yapılacak çimento tesisine dönük olarak Sinoma NCDRI ile yeni bir sözleşme imzaladı.

Bangladeş’te de cüruf ezme işlemi için LOESCHE değirmeni tercih edildi.

M.I. Cement Factory Ltd. şirketi LOESCHE GmbH teknolojisini tercih etti ve Munshigonj çimento tesisi için bizlerle bir sözleşme imzaladı.

En Üste Çık