Bizden Haberler

Sintek, UEZ 2019’DA

Sintek, UEZ 2019’DA

Türkiye’nin önde gelen ekonomi dergileri Capital, StartUp ve Ekonomist tarafından sekizinci kez düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türk iş dünyası ve çok uluslu şirket yöneticilerinin buluşma noktası oldu.

22-23 Mart 2019 tarihlerinde Bursa-Uludağ’da düzenlenen zirveye Sintek adına şirketin Kurucu Ortağı Onur Atakay ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Deniz Doğan katıldı.

Türkiye ve dünyadan bin 500’ün üzerinde katılımcıya ve 100’ün üzerinde konuşmacıya ev sahipliği yapan zirve hakkında değerlendirmelerde bulunan Onur Atakay, Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren iş insanlarını dinlemekten ve gelecek perspektiflerini öğrenmekten keyif aldıklarını söyledi.

Dünya ekonomisindeki gelişmelerin, küresel politika yapıcıların tercihlerinden bağımsız düşünülemeyeceğini vurgulayan Atakay, uluslararası ölçekte iş yapan şirket yöneticilerinin, kontrolleri dışındaki bu değişkenlere de hâkim olmaları gerektiğine dikkat çekti. Atakay, “Türkiye’nin Davos’u” olarak gelenekselleşen Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne gelecek yıllarda da katılım sağlamayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan teknolojiye kadar pek çok sektörün nabzı tutulurken, iş dünyasına ve ekonomiye yön verecek gelişmeler ele alındı. Türk iş dünyasını temsil eden büyük şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanları ve üst düzey yöneticilerinin yer aldığı zirveye ABD, Kanada, İsveç, İsviçre, Ürdün, Nijerya, İngiltere, Güney Kore, Hollanda, Çin, Slovakya ve Estonya gibi ülkelerden uluslararası katılımlar gerçekleşti.

En Üste Çık