Kültür - Sanat

“Çin Takvimi”nde burcunuz hangisi?

“Çin Takvimi”nde burcunuz hangisi?

Astroloji deyince akla sadece bilinen 12 burç gelir. Oysa bir de Çin Takvimi var:

Çin takvimi; güneş ve ayın devir hesaplarının yanında, geleneksel Çin felsefesinin beş elementine dayanan olumlu ve olumsuz görünümler içinde, 12 sembolik hayvan yılı ile tanımlanan bir sistemi anlatıyor bize.

Çok eskilerde Türklerin de kullanmış olduğu bu takvim hâlâ Çin, Japonya, Tayvan gibi ülkelerde kullanılıyor. Hatta bu takvimi sembolik olarak kullanmak, geçmişe duyulan saygı ve sahiplenme duygusunun bir anlatısı gibi de değerlendiriliyor. Çin takvimine göre burcunuzu bu tablodan bulabilirsiniz. Doğduğunuz yılı bulmanız yeterli…

ÇİN TAKVİMİNE GÖRE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Fare

Genel Özellikleri: Sempatik, Çalışkan, Toplumcu, Tutumlu, Çok çalışkandır, parasını gözetir ve özenle harcar. Ne istediğini bilir ve hedefe ulaşır. Yoğun çalışma kapasiteleri vardır, açık sözlü kişilerdir. Gerçek duygularını gizlemekte oldukça başarılıdırlar.

 

Öküz

Genel Özellikleri: Sabırlı, Cesur, Sadık, Vefalı, Tutucu
Sabırlıdırlar, aynı zamanda çok sıkı ve güçlü bir çalışma tempoları vardır. Başkalarının fark etmeyecekleri kadar zeki ve akıllıdırlar. İhtiraslı ve duygulu sözcükler kullanarak sevgilerini açıklayamazlar.

 

Kaplan

Genel Özellikleri: Talihli, Dinamik, Huzursuz, Cesur, Ne Yapacağı belli olmayan, Yaşama bağlı ve yaşamı seven. Beklenmeyen tarzda davranan, hareketli, cesur ve talihli kişilerdir. Meslek ve kariyerlerinde genellikle başarılı olurlar. Bazen telaşlı mizaçları zarar görmelerine sebep olur. Hareketli bir yaşam sürmeleri olasıdır. Yıllar geçtikçe olgunlaşır ve durulurlar.

 

Tavşan

Genel Özellikleri: Talihli, Cömert, Kibar, Kültürlü, Sanatkar, Duyarlı
Hayvan yılları arasında en talihli olan burçtur. Kavga yerine sorunları tartışıp anlaşarak çözmeyi yeğler. Aşk ve evlilikte fiziki heyecanı üstün tutan, duygusal yanları güçlü kişilerdir. Rahat ve konfora düşkündürler.

 

Ejderha

Genel Özellikleri: Enerjik, Kuvvetli, Güç Sağlayan, Başarılı.
Büyük bir şevk, sınırsız coşku ve başkalarını etkileme yeteneği. Güçlü, yardımsever ve iyi bir dost. Başarısı süreklidir. Kolay para kazanır ve para harcamaktan çekinmezler. Yetenek ve gücünü kontrol ederek yaşamda başarılı olurlar.

 

Yılan

Genel Özellikleri: Anlaşılması zor, Esrarlı, Akıllı, Kendine güvenen, İnatçı, Azimli.
Çevrelerine güç ve enerji saçarlar, kendilerine son derece güvenirler. Anlaşılması kolay kişiler değillerdir. Hatta esrarlı tipler sayılırlar. Lüks yaşamı, konforu, güzel yiyecekleri ve rahatlığı severler.

 

At

Genel Özellikleri: Serüvenci, Gözü pek, Güler yüzlü, Toplumcu, Herkesin beğendiği.
Başkalarının sevgisi ve düşünceleri bu kişiler için hayati önem taşır. Davranışlarında hoş ve kibar olsalar da aniden sinirlenip kırıcı olabiliriler. Sempatik ve özgürlüklerine düşkündürler.

 

Koyun

Genel Özellikleri: İyiliksever, Kibar, Duyarlı, Sanatkar, Hassas, Kaygılı.
Başkalarını düşünmekte ve iyilik yapmakta gerçek bir örnektir. Herkesten nazik yaklaşım beklerler. Eleştirilmeye karşı içsel bir tepki gösterirler. Yaşamın iş, para ve çalışmaya dönük her alanında en iyisini yaparlar.

 

Maymun

Genel Özellikleri: Zeki, Uyumlu, Hilebaz, Becerikli, Açıkgöz, Büyüleyici.
En dikkat çekici özellikleri cazibeleridir. Öyle büyüleyici güçleri vardır ki, çaba harcadıklarında elde etmeyecekleri pek az insan vardır. Hazırcevaptırlar ve özgün fikirler yaratırlar. Çok çabuk öğrenir, her duruma hemen uyum sağlayabilirler.

 

Horoz

Genel Özellikleri: Tuhaf ve ilginç davranışları olan, Eleştirici, Patavatsız, Hazırcevap, Etkili, Sanatkar ve Yetenekli.
Para konularında yeteneklidirler. Başka insanları başarılı şekilde yönetebilirler. Çok zeki ve disiplinlidirler. Öğretici yetenekleri olan, hoş sohbet ve konuşkan kişilerdir.

 

Köpek

Genel Özellikleri: Dürüst, Şefkatli, Açık Fikirli, Yansız, Nazik, Zeki kavrayışlı.
Rahat davranışlı, kibar, başkalarını düşünen, sıkıntıda olan dostunu asla yalnız bırakmayan kişilerdir. Doğruluk ve adaletin simgesidirler. Bu kişilere sonuna kadar güvenebilirsiniz.

 

Domuz

Genel Özellikleri: Dürüst, Tutucu, Popüler, Neşeli, Keyfine düşkün.
İnatçı gibi görünseler de mazbut ve yumuşak yürekli bir kişilikleri vardır. Dürüst, güvenilir ve cömert arkadaşlar olurlar, iyi huyları ve güler yüzleri ile dikkat çekerler. Mesleklerinde başarılı olurlar.

En Üste Çık