Teknik Makaleler

Optimum Düzeyde Torba Dolumu | SintekPlus Sayı 1

Optimize edilmiş doldurma teknolojileri BEUMER fillpac ile: Ne Çok Fazla, Ne Çok Az: Optimum Düzeyde Torba Dolumu

İntralojistik bir kaynaktan aldığı akışkan ürünleri gerekli ekipmanlarla paketleme işlemini gerçekleştiren bir olgudur. BEUMER fillpac doldurma makineleride bunu kullanarak BEUMER portfolyosuna yeni ürünler eklemiştir. Bir çok profesyonel firma ürün portfolyosunu BEUMER’in otomatik doldurma makineleri sayesinde tek bir kaynaktan geliştirmeye devam ediyor.

Yeni makineler kolay ve esnek bir şekilde var olan paketleme hatlarına entegre edilip müşterinin durumuna göre optimize edilebilir. BEUMER fillpac firmasını tek yapan en önemli sebep ise poşetlerin ağırlıklarının elektronik olarak ayarlanıp istenilen ağırlığı garantilemesidir. Çok ağır yada hafif dolumların nerdeyse önüne geçilmiştir.

BEUMER dolum firması özel bir yazılım aracılığıyla dolgu boğazı ile sürekli iletişim kuran bir tartı ünitesi ile donatılmıştır. Otomatik torba ağırlık ayarlaması ile torbanın tam olarak ne kadar ağırlıkta olduğunu dolum boyunca doğru şekilde ayarlayarak dolum işlemi yapılır. Böylece kullanıcılar kendi paketleme hatlarını az yada çok ağırlıkları hatlardan indirip kaldırmakla uğraşmadan verimli bir şekilde işlerini göreceklerdir. Ayrıca, paket içindeki miktar her zaman gerçek değere eşit gelmektedir.

BEUMER fillpac saatte 300- 6.000 torba arasında değişen kapasiteler için tasarlanmıştır ve çeşitli torba türlerini doldurabilmek mümkündür. Özel bir torba yeri ile donatıldığında HDPE torbalarını bile doldurabilme özelliği bulunmaktadır. Kaba ve ince akışını düzenleyen 3 pozisyonlu silindir toz tarafından korunur çünkü kirli alanın dikeyinde ve dış tarafındadır. Torbaları çıkaran silindir de tüp dolum ağzının üstünde tozsuz bölgesinde yer almaktadır.

Bu çözüm, her iki silindir üzerinde aşınma ve yıpranma en aza indirir ve böylece uzun servis ömrü sağlar. Neredeyse BEUMER fillpac’ in bütün parçaları ticari markette kolayca bulunabilir. Bu avantajıyla düşük bütçeli parçaların veya ayrı sipariş verilmiş parçaların ulaşım süreleri de oldukça kısalır. Ayrıca, sistem öyle bir dizayn edilmiştir ki bakım için kolayca yardım almak ve erişmek mümkündür.

Büyük boyutlu doldurma çarkları sayesinde doldurma zamanı azalarak ortaya çıkan iş miktarı arttırılır. Bunun yanında
BEUMER sistemleri ergonomic kontrol merkeziyle donatılmıştır. Geliştirilmiş insan-makine ara yüz konsepti de işlerin basit ve anlaşılabilir olmasını sağlamıştır. Ayrıca , BEUMER sistemi dizayn ederken bireysel müşterilerinin özel ihtiyaçlarının yada gereksinimlerinin de kolayca entegre edilebildiği ve maliyetin etkin bir şekilde kullanıldığı sistemler ortaya koymuştur.

En Üste Çık