Bizden Haberler

Sintek’den Polatlı’da 5000 TPD Klinker Üretim Kapasiteli Çimento Fabrikası | SintekPlus Sayı 3

ANKARA’NIN POLATLI İLÇESİNDE KURULACAK OLAN 5000 TPD KLİNKER ÜRETİM KAPASİTELİ ÇİMENTO FABRİKASININ İNŞAAT, YAPISAL ÇELİK İMALAT VE MONTAJ, MEKANİK MONTAJ İŞLERİNİ SİNTEK ÜSTLENMİŞTİR.

Kurulacak yeni tesis, 236 bin metrekare genişlikte bir arazi üzerine konumlanacaktır. Projenin inşaat ve montajının yaklaşık 20 ay sürmesi ve 2017 yılının ilk çeyreği sonunda tamamlanması hedefleniyor. Türkiye Çimento Sanayisinde ve yurtdışında müteahhitlik anlamında bir çok başarılı projeye imza atmış Sintek; inşaat, yapısal çelik imalat ve montaj, mekanik montaj işlerini üstlenmiştir. Kurulacak bu tesis Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alacak ve yıllık 1.44 milyon ton klinker ve 1.8 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahip olacaktır.

SINTEK IS CONTRACTED FOR CONSTRUCTION, STRUCTURAL STEEL PRODUCTION AND INSTALLATION, MECHANICAL INSTALLATION WORKS OF CEMENT PLANT WITH 5000 TPD CLINKER PRODUCTION CAPACITY TO BE ESTABLISHED IN POLATLI DISTRICT OF ANKARA.

The new plant to be established will be located on a land with an area of 236 thousand square meters. It is expected that construction and installation of the project will take 20 months and completed by the end of the first quarter of 2017. Undertaken a number of successful project in Turkish Cement Industry and abroad, Sintek is contracted for construction, structural steel production and installation, mechanical installation works. This plant to be established will be located in Polatlı district of Ankara and will have 1.44 million ton clinker and 1.8 million ton cement production capacity per annum.

En Üste Çık